Санкції проти БілАЗу — велика проблема, зміна постачальника буде крайнім заходом — голова ArcelorMittal Кривий Ріг

14 липня 2021, 09:39

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг призупинив закупівлі у Білоруського автомобільного заводу (БілАЗ), який потрапив під санкції Євросоюзу.

Про це генеральний директор АМКР Мауро Лонгобардо повідомив на неформальній прес-конференції в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

"Щодо БілАЗу - велика проблема. Вони виробляють обладнання для гірських операцій, ми у них купували машини БілАЗ - у нас їх багато. У нас є відкриті поставки, розміщені в компанії замовлення. Я направив це питання нашому юрдепартаменту, щоб розібратися юридично, що ми можемо, а чого не можемо [робити в цій ситуації], виходячи з санкцій, які зараз ввели", - сказав він.

Відео дня

Лонгобардо зазначив, що є громадянином країни-члена ЄС.

"Зараз юристи у нас все аналізують. Включаючи той факт, що я - європеєць. І мені потрібно враховувати ці санкції. Поки у мене відповіді немає. Ми, звичайно, можемо поміняти постачальника, але це буде крайнім заходом. Але зараз ми не хочемо, щоб це завадило нашому виробництву, оскільки це буде нерозумно - санкції йдуть на одних, а платять інші. Але наша мета - слідувати будь-якому рішенню, яке буде прийнято", - пояснив голова комбінату.

Він додав, що власником АМКР є АрселорМіттал Німеччина, "тобто акціонери - теж європейці, і ми цих санкцій повинні ще більше дотримуватися, ніж інші".

"Це дуже гаряча тема для нас, головне - щоб не відбилося на виробництві. Зараз ми все призупинили, але у нас є деякі БілАЗи, які ми замовили, в цьому році вони повинні бути поставлені", - розповів Лонгобардо.

За його словами, вартість одного потужного БілАЗу перевищує $1 млн, а в процесі поставок на АМКР знаходяться три машини.

Раніше гендиректор Метінвесту Юрій Риженков говорив, що компанія направила запит в Єврокомісію для отримання роз'яснень щодо закупівель у БілАЗу.

ArcelorMittal Кривий Ріг - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

Євросоюз ввів санкції проти БілАЗу та МАЗу в червні. У санкційний список потрапили також відомі білоруські бізнесмени з найближчого оточення Олександра Лукашенка і російський мільярдер Михайло Гуцерієв, якого в ЄС назвали давнім другом білоруського диктатора.

Показати ще новини
Радіо NV
X