Золота сотня 2021. Журнал НВ оприлюднив щорічний рейтинг Топ-100 найбагатших українців — повний список

6 листопада 2021, 07:45
НВ Преміум

Журнал НВ спільно з інвесткомпанією Dragon Capital представляє щорічний рейтинг 100 найбагатших українців. Перші місця в ньому зайняли Рінат Ахметов, Віктор Пінчук і Вадим Новинський.

Натепер вся Золота сотня «важить» $ 47,4 млрд. Це найвищий показник починаючи з 2014 року, хоча він ще сильно недотягує до довоєнного 2013‑го, коли ця когорта сумарно оцінювалася у $ 67 млрд. А рекордним був 2011‑й — $ 83,7 млрд.

Відео дня

Вісім бізнесменів із сотні 2021 року контролюють ледь не всю металургію та хімічну промисловість країни. Усі вони розмістилися у верхній частині Золотої сотні. Їхні статки Dragon Capital оцінила у $22,2 млрд, а це майже половина від усього рейтингу. Загалом у списку зараз є 10 мільярдерів проти торішніх восьми та 90 мультимільйонерів. Семеро з топ-100 пішли в мінус, 93 — у досить відчутний плюс.

Слухайте подкаст на цю тему

У цьому році у списку з’явилося 13 новачків, серед яких — зірки інноваційної економіки. Це Влад Яценко (№ 8) зі своїм фінансово-технологічним бізнесом Revolut та Максим Поляков (№ 14), співвласник космічної компанії Firefly Aerospace, що працює на ринку США.

НВ публікує повний список 100 найбагатших українців. У переліку вказано ключовий актив та статки кожного фігуранта рейтингу ($ млн, за даними Dragon Capital).

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
З вами поділились
безкоштовним доступом до статті

Це платна стаття, яку можуть прочитати тільки передплатники НВ. Але передплатник timur.vorona поділився з вами безкоштовним доступом. Щоб прочитати статтю введіть свій e-mail для автоматичної реєстраціїУвійти через соцмережі
Радіо НВ
X