S&P Global Ratings знизило довгостроковий рейтинг ДТЕК ВДЕ через невиплату боргу ГарПоком та звинувачення Зеленського

7 грудня 2021, 13:33

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings зменшило довгостроковий рейтинг компанії ДТЕК ВДЕ з рівня B- до рівня CCC+.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Рейтинг знижений через те, що компанія досі не отримала від Гарантованого покупця 3 млрд грн заборгованості, хоча інші виробники електроенергії із відновлюваних джерел енергії гроші вже отримали.

Відео дня

«Ми бачимо підвищені ризики для стягнення цієї дебіторської заборгованості через енергетичну кризу в Україні та нещодавні заяви президента України Зеленського про звинувачення кінцевого власника DTEK Renewables Ріната Ахметова у можливій участі у спробі державного перевороту (що він заперечує). У зв’язку з цим ми знизили наш довгостроковий кредитний рейтинг емітента ДТЕК з B- до CCC+», — пояснили в S&P Global Ratings.

Нагадаємо, що 3 листопада НЕК Укренерго провело дебютний випуск п’ятирічних «зелених» єврооблігацій на суму 825 млн дол. за ставкою 6,875% під гарантії України, щоб погасити борги перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Одним із основних інвесторів у «зелені» бонди Укренерго став Європейський банк реконструкції та розвитку, який купив облігації на $75 млн. Розрахунки за цими бондами пройшли у вівторок, 9 листопада. У четвер, 11 листопада, Укренерго перерахувало Гарантованому покупцю 19,3 млрд грн для погашення боргів перед «зеленими». За даними Бизнес.Цензор, наступного дня прем'єр-міністр Денис Шмигаль зателефонував голові ГарПока Костянтину Петриковцю і попросив притримати виплату грошей компанії ДТЕК, проте Петриковець, якого пов’язують із ДТЕК, провів транзакцію на весь обсяг коштів. Перерахування грошей за дорученням Кабміну було заблоковано Ощадбанком. 13 листопада Кабмін провів позачергове засідання та звільнив Петриковця. Його замінив Вадим Улида. 15 листопада в ГарПоку заявили, що заплатили «зеленим» інвесторам 16,3 млрд грн. У ДТЕК заявили, що низка інвесторів, у тому числі компанія Ахметова, грошей не отримала. 17 листопада в держкомпанії повідомили, що решту 3,04 млрд грн було повернуто на її рахунки «для аналізу платіжних доручень та підтвердження правомірності нарахованих сум платежів по кожному виробнику „зеленої“ енергії».

У ДТЕК у відповідь повідомили, що готуються «до юридичного захисту своїх прав та відшкодування збитків, завданих компанії та інвесторам, у міжнародних інстанціях та національних судових органах».

Залишок коштів наразі не перерахований. Шмигаль заявляв, що уряд планує повністю погасити заборгованість перед виробниками електроенергії із відновлюваних джерел енергії.

30 листопада виконувач обов'язків директора ДП Гарантований покупець Вадим Улида подав уряду заяву про звільнення за власним бажанням. Його звільнення пояснили погіршенням стану здоров'я. Головою ГарПоку був призначений радник міністра енергетики Олександр Гавва.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X