S&P назвало загрози для Газпрому від розриву контрактів з Нафтогазом

5 березня 2018, 18:49
1679
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Залежність від українського транзиту залишиться високою, навіть якщо будуть запущені Турецький і Північний потік 2

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings вважає, що в довгостроковій перспективі наміри Газпрому розірвати контракти з Нафтогазом України може вплинути на нормативний режим для майбутніх газопроводів, які російський концерн планує побудувати в Європу.

Про це йдеться в заяві S&P, передає агентство Інтерфакс-Україна.

В агентстві вважають, що відсутність надійного транзитного угоди є фундаментальним ризиком для експортних поставок і ринкової позиції Газпрому, а сумніви клієнтів в надійності поставок знижують привабливість газу компанії.

"Ми завжди вважали, що транзит газу через Україну є істотним ризиком для кредитоспроможності Газпрому, і вважаємо, що $2,6 млрд (які Газпром повинен виплатити Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу - ред.) є здійсненною сумою для компанії, EBITDA якої за 12 місяців, що закінчилися у вересні 2017 року, склала $29,2 млрд ", - йдеться в заяві рейтингового агентства.

S&P не розглядає можливість значних перерв у поставках експортного газу в Європу Газпромом.

"Ми вважаємо, що це не входить в інтереси жодної із сторін, залучених до процесу. Європейський ринок - ключовий для Газпрому з точки зору EBITDA", - пояснили в агентстві.

В агентстві переконані, що залежність від українського транзиту залишиться високою навіть якщо будуть запущені газопроводи Північний потік 2 і Турецький потік.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю спірних питань контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему України.

Відзначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від поставок в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською і російською стороною щодо газової суперечки.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування
Політика

Сьогодні, 13:24

article_img
Королі готівки. Хто з ключових кандидатів у президенти має найбільше грошей "на руках"

Головне

Політика

Вчора, 17:39

article_img
Тимошенко прокоментувала рейтинги Зеленського - ЗМІ
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале
Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату