Румунія задумалася про будівництво нового газопроводу з Україною

30 серпня 2018, 09:53

Оператор газотранспортної системи Румунії Transgaz розглядає можливість будівництва ще одного інтерконектора, що зв'язує країну з Україною.

Про це йдеться у звіті компанії, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що це може розглядатися як пошук альтернатив трубопроводу Болгарія-Румунія-Угорщина-Австрія (BRUA) для експорту газу з родовищ Чорного моря.

Відео дня

Згідно зі звітом, трубопровід буде проходити між Гереешть в північно-східній Румунії і Серетом на кордоні з Україною.

План також передбачає будівництво транскордонної станції обліку газу і розширення компресорних станцій Онешть і Гереешть. Проект оцінюють у €125 млн.

При цьому, проект все ще знаходиться на ранній стадії і пропускна спроможність інтерконектора поки не визначена. Для цього Transgaz планує провести техніко-економічне дослідження в 2018-2019 роках та інженерні роботи в 2019-2020 роках.

Передбачається, що контракти на закупівлю матеріалів і робіт будуть укладені в 2021 році, будівництво триватиме між 2022 і 2024 роками, а запуск можливий в 2025 році.

Румунія задовольняє за рахунок внутрішніх ресурсів 90% своїх потреб в газі, які становлять 12 млрд куб. м на рік, покриваючи дефіцит імпортом з Росії. Але недавні відкриття в Чорному морі свідчать про те, що країна може подвоїти свій рівень виробництва протягом 20 років.

Румунія і Україна вже мають план, що дозволяє Києву отримати доступ до румунського газу через фізичний проект реверсу уздовж Трансбалканського трубопроводу, який наразі використовується Росією для відправки свого газу в Болгарію та Туреччину через Україну та Румунію.

Нафтогаз України раніше вказував, що проект реверсу дозволить вивести на український ринок до 5 млрд куб. м газу, включаючи ресурси Чорного моря.

Показати ще новини
Радіо NV
X