Рудомайн купив легендарний ГЗК-довгобуд, який не могли довести до ладу з 1985 року

24 грудня 2021, 13:22

Компанія Рудомайн купила ГЗК у Кіровоградській області, який не можуть добудувати з 1985 року. Компанія заплатила за підприємство-недобуд 450,5 млн. грн.

Компанія Рудомайн за підсумками аукціону купила гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд у місті Долинська, Кіровоградській області. Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

Відео дня

За даними в системі Prozorro, компанія заплатила за гірничо-збагачувальний комбінат 450,5 млн грн.

У Рудомайн зазначили, що ГЗК свого часу будувався за рахунок кількох країн, на що було витрачено $1,5 млрд. Проте за 30 років після розвалу СРСР підприємство так і не запрацювало, і його готовність залишилася на рівні 65%.

Також повідомляється, що компанія спрямує на погашення наявних боргів підприємства 450 млн грн.

«Передбачається направити $37 млн податків і зборів до бюджету та понад $1 млн на фінансування соціального розвитку міста», — йдеться у повідомленні компанії.

У Рудомайні повідомили, що мають намір запустити першу чергу добудови ДГЗК до 2023 року і за два роки вивести його на повну потужність. У планах компанії переробляти 12,5 млн т залізняку та випускати до 3 млн т готової продукції на рік. Після запуску ГЗК буде створено 1500 робочих місць.

У 2010 році Кабмін намагався реанімувати ГЗК та шукав для цього інвестора. Підприємством цікавилися Смарт-холдинг Новинського та АрселорМіттал Кривий Ріг. Тоді угода не відбулася через провал переговорів із Румунією та Словаччиною про суму компенсації.

Нагадаємо, що у вересні цього року Рудомайн підтвердила готовність інвестувати у будівництво Долинського гірничо-збагачувального комбінату, який з’явиться на місці недобудованого Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

До цього про підписання меморандуму з інвестором у Долинський ГЗК повідомляв віцепрем'єр і міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X