Перехитрити росіян. Що може стати порятунком для енергосистеми України, яка постраждала від ракет та дронів-камікадзе

Газопоршнева електростанція, яку отримав Уряд України з США (Фото:Міністерство енергетики України)
В Україні активізувалося будівництво газопоршневих електростанцій, які використовують як заміну потужним дизель-генераторам. Але ця технологія може докорінно змінити структуру енергосистеми країни, яка постраждала від російських обстрілів.
Цього року в Україні активізувалося будівництво потужних газопоршневих електростанцій. Їх переважно використовують для підтримки роботи критичної інфраструктури. Але у них є інша функція, яка дуже важлива для української енергетики, що була понівечена російськими ракетами та дронами-камікадзе. Що таке газопоршневі та газотурбінні електростанції, чим вони відрізняються від дизельних генераторів, та чому можуть стати рятівним колом для енергосистеми України — в матеріалі NV Бізнес.

Ціна питання
31 січня на одному з комунальних підприємств Ірпеня було велелюдно. Тут зібралися керівництво міста, декілька народних депутатів та інші зацікавлені особи. Цього дня урочисто запускали газопоршневу електростанцію потужністю 1 МВт. «Ця установка, в порівнянні з дизельним генератором, являє собою постійне, а не резервне джерело живлення, та спроектована для роботи у безперервному режимі протягом усього строку експлуатації», — зазначив тоді Андрій Герус, народний депутат України, голова комітету Верховної ради України з питань енергетики та ЖКП.
Обладнання, яке напередодні приїхало з Австрії, стало джерелом живлення для котельні, яка надає послуги теплопостачання для 70% міста, що понівечили російські окупанти, та інших об'єктів.
«В першу чергу, [електростанція] забезпечить подачу електроенергії об'єктам критичного життєзабезпечення — лікарні, школи, на підприємства теплокомуненерго та місцевий водоканал. З урахуванням навантажень, також можна буде частково забезпечити роботу вишок мобільного зв’язку», — уточнив Микола Колісник, заступник міністра енергетики України.