Роттердам

17 квітня 2020, 19:29
Суд прийняв таке рішення ще 10 березня цього року.

Шостий апеляційний адміністративний суд вирішив повернутися до розгляду позову про перегляд справи щодо визнання незаконною формули Роттердам + зв’язку з нововідкритими обставинами. Про це повідомляє Слово і Діло.

Відео дня

За даними видання, суд прийняв таке рішення ще 10 березня.

Відзначається, що в грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відмовив у позові до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), яким позивач просив визнати постанову регулятора про затвердження формули Роттердам + незаконним. Пізніше Апеляційний адмінсуд і Вищий адмінсуд залишили це рішення без змін.

Однак, в січні поточного року позивач подав до заяву в ОАСК про перегляд рішення про відмову у зв’язку з нововиявленими обставинами. Суд повернув заяву, вважаючи, що заявник не є учасником справи.

Після цього позивач подав апеляцію на рішення та 10 березня суд її задовольнив. Крім того, суд повернув заяву про перегляд рішення для продовження розгляду його суддею ОАСК. Також суд повернув заяву про перегляд рішення для продовження розгляду її суддею ОАСК.

Формулу Роттердам + регулятор схвалив березні 2016 року. Її впровадження призвело до зростання вартості всієї електроенергії. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі і першої необхідності.

Нагадаємо, що 8 серпня 2019 року Національні антикорупційне бюро України повідомило шести особам, причетним до впровадження формули Роттердам +, про підозру в нанесенні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків.

З 1 липня 2019 року Україна відмовилася від формули Роттердам + і перейшла на новий ринок електроенергії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X