У САП пояснили, що відбувається з кримінальним провадженням у справі Роттердам+
Кримінальне провадження у справі Роттердам+ закрите не в повному обсязі, стверджують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
27 серпня САП закрила кримінальне провадження у справі щодо встановлення тарифу за так званою формулою Роттердам+ у частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, повідомили у Спеціальній антикорупційній прокуратурі.
«Слідчою групою детективів Національного антикорупційного бюро України здійснювалось досудове розслідування, а Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою Офісу Генерального прокурора — процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 232−1 КК України, так званій справі Роттердам+. 8 серпня 2019 року шести особам повідомлено про підозру за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, — ред.)», — сказано у повідомленні.
У САП зазначили, що у ході досудового розслідування встановлено, що затверджений постановою НКРЕКП № 289 від 3 березня 2016 Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії використовувався для розрахунку цін на травень-червень, ІІІ-ІV квартали 2016 року, І-ІV квартали 2017 року, І-ІV квартали 2018 року, І-ІI квартали 2019 року. Тому було проведено додаткове дослідження ціноутворення за період 2018−2019 років. Крім того, стороною захисту проведені альтернативні експертні дослідження, у тому числі в державних експертних установах, висновки яких були надані стороні обвинувачення.
«Для з’ясування достовірності розміру завданої шкоди за загальний період 2016−2019 років та оцінки доводів попередніх експертиз сторони обвинувачення і захисту у квітні 2020 року призначена комісійна судово-економічна експертиза. Експерти у своєму висновку від 11 серпня 2020 року не змогли підтвердити завдання збитків, понесених покупцями (споживачами) електричної енергії станом на 1 червня 2019 року внаслідок завищення фактичної вартості відпущеної (проданої) ДП Енергоринок електричної енергії з Оптового ринку електричної енергії України», — повідомили у САП.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура зазначила, що у ході досудового розслідування не було здобуто належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів, які б беззаперечно вказували на те, що у результаті розробки, прийняття та застосування згаданої постанови НКРЕКП будь-кому завдані тяжкі наслідки, тобто завдана пряма шкода або збитки.
«На теперішній час, у зв’язку з тривалістю досудового розслідування, фактичним обмеженням строків досудового розслідування, визначених п. 3 ч. 4 ст. 219 КПК України, та відсутністю інших процесуальних джерел доказів, вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді», — сказано у повідомленні САП.

У відомстві при цьому підкреслили, що у повному обсязі кримінальне провадження не закрито, в ньому триває досудове розслідування.
Як повідомлялося, у НАБУ заявили, що оскаржать закриття справи по Роттердам+.