Тягни-штовхай. Керівник САП скасував постанову про закриття справи Роттердам+

16 квітня 2021, 18:55

У НАБУ заявили, що змінити керівника групи прокурорів у справі Роттердам+ зараз може тільки глава Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова, але вона «уникає прийняття відповідного рішення».

В.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук вдруге скасував постанову прокурора Віталія Пономаренка про закриття справи Роттердам+. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Відео дня

Також він скасував постанову про відновлення розслідування, яке передувало закриття.

«Таким чином слідство не втратило дорогоцінні процесуальні дні, які необхідні для його завершення і направлення справи до суду», - відзначили в НАБУ.

В Антикорупційному бюро підкреслили, що попри зібрані детективами НАБУ докази, процесуальний керівник Віталій Пономаренко тричі закривав справу Роттердам плюс:

  • в серпні 2020 (відновлено ВАКС в жовтні 2020 року);
  • в січні 2021 (відновлено в.о. керівника САП)
  • 9 квітня 2021 (відновлено в.о. керівника САП).

У НАБУ підкреслили, що зараз тільки Офіс генпрокурора має можливість змінити керівника групи прокурорів у справі Роттердам +, проте «уникає прийняття відповідного рішення».

Нагадаємо, що після другого закриття справи генпрокурор Ірина Венедіктова пообіцяла, що в відношенні Віталія Пономаренко проведуть службову перевірку.

Також Венедиктова говорила, що справою Роттердам+ має займатися новий глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Роком раніше НАБУ повідомило про підозру шести особам, причетним до впровадження формули Роттердам+, про підозру в нанесенні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків. Мова про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, ексчлена НКРЕКП Володимира Євдокимова, а також двох співробітників Нацкомісії і двох топменеджерах енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

За даними слідства, представники ДТЕК натиснули на керівництво НКРЕКП, щоб воно включило в тариф на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, яких насправді не було - на доставку і перевалку енергетичного вугілля в Україні з портів в Європі. У березні 2016 року НКРЕКП схвалила формулу Роттердам+. Це призвело до зростання вартості всієї електричної енергії. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі і першої необхідності.

У ДТЕК заявляли, що вважають претензії НАБУ «безпідставними та необґрунтованими». Вовк назвав справу «розкрученим медійно-юридичним міхуром».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X