Роттердам + не вічний. У Центренерго готові переглядати умови контракту на поставку вугілля від ДТЕК

24 липня 2020, 17:07
У Центренерго планують переглянути умови поставок вугілля з шахт ДТЕК, якщо вони будуть загрожувати збитками підприємству.

Центренерго готовий переглядати умови контракту з ДТЕК про постачання вугілля за формулою Роттердам +, якщо вони перестануть відповідати стратегічним цілям підприємства і держави. Про це в колонці для НВ Бізнес написав генеральний директор Центренерго Олександр Корчинський.

Відео дня

Корчинський підкреслив, що запропонована ДТЕК модель ціноутворення повністю спотворює суть прив'язки до цін на зовнішніх ринках.

Читайте також:

Суд перегляне позов про незаконність Роттердам + (Фото:pixabay / Pavlofox) Роттердам

«Плюс» в цій формулі - це витрати на транспортування. Справа в тому, що враховуються не реальні витрати на доставку від української шахти, а віртуальні - з порту Роттердам в Нідерландах ", - нагадав керівник держпідприємства.

За словами Корчинського, поточна ціна вугілля за контрактом з ДТЕК (1650 грн / тонна) влаштовує підприємство, однак з урахуванням довгострокових ризиків вона не може служити основою для подальшої співпраці з компанією Ахметова. За словами керівника Центренерго, саме з цього угоду з ДТЕК було укладено строком на два місяці.

Нагадаємо, що ДТЕК оголосив про постачання вугілля зі своїх шахт державного Центренерго за формулою Роттердам + 13 липня. Це дозволило компанії Ріната Ахметова вивести свої шахти з простою.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики України за дорученням президента України Володимира Зеленського завершило медіацію між представниками вугледобувних підприємств і ПАТ Центренерго, в результаті чого був укладений контракт про відновлення поставок українського вугілля на Центренерго.

Раніше, в.о. міністра енергетики Ольга Буславец заявляла , що Центренерго всупереч рішенню Кабміну продовжує використовувати для виробництва електроенергії більш дешевий природний газ, а не вугілля українських виробників.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко відзначав, що Центренерго не повинно бути «дійною коровою» для порятунку шахт.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X