Росспоживнагляд знайшов шкідливі речовини в американських винах

17 серпня 2015, 08:34
Росспоживнагляд вилучив з продажу кілька партій американських вин, в яких нібито були виявлені шкідливі речовини

У повідомленні, опублікованому на сайті відомства, йдеться, що порушення виявлені в сухому червоному вині Geyser Peak Merlot (виробник Geyser Peak Winery), білому солодкому Crane Lake Moscato (виробник Crane Lake Cellars) і білому напівсухому Gnarly Head Chardonnay (виробник Dellicato Family Vinayards).

Відео дня

У вині Gnarly Head Chardonnay, йдеться в повідомленні Росспоживнагляду, виявлено підвищений вміст фталатів, у винах Geyser Peak Merlot, Crane Lake Moscato виявлені фталати і пестицид бифеназат в концентраціях, що перевищують встановлені нормативи.

Пестицид бифеназат, вказав Росспоживнагляд, використовується при вирощуванні винограду як акарицид контактної дії з тривалою залишковою активністю для боротьби з рослинноотрутними кліщами.

Фталати відносяться до 1-го класу небезпеки за санітарно-токсикологічним показником і здатні викликати функціональні, а в подальшому і органічні зміни в центральній і периферичній нервовій системі, ендокринній системі, а також онкологічні захворювання і проблеми з безпліддям у чоловіків і жінок.

Як повідомлялося, Росспоживнагляд з 14 серпня ввів заборону на ввезення в Росію польських шпрот.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X