Росія запропонувала укласти договір про транзит газу з Україною

19 вересня 2019, 19:23

Росія заявила про готовність підписати нову угоду про транзит газу в Європу через газотранспортну систему України за європейськими законами.

Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, коментуючи результати переговорів у Брюсселі.

За його словами, переговори були конструктивними і сторони чують один одного.

Відео дня

"Ми займаємо активну позицію з безпеки постачання газу... Україна приїхала з рішеннями, які були прийняті на Кабінеті міністрів (мова йде про анбандлінг, - ред.)", - сказав Оржель.

При цьому російський міністр енергетики Олександр Новак заявив, що в разі, якщо не будуть введені нові вимоги ЄС, Росія пропонує продовжити угоду на транзит газу на короткий термін, повідомляє ТАСС.

"Наша позиція в тому, що якщо європейське законодавство, дійсно, в січні 2020 буде імплементовано в українське, то ми готові працювати відповідно до європейського законодавства. Це значить готові бронювати потужності з 1 січня 2020 року. Ми запропонували нашим колегам, якщо це не буде зроблено [в січні 2020], ми зможемо партнерам продовжити цей контракт або додаткову угоду до того моменту, коли буде готова вся нормативна база та законодавство України", - сказав він.

За словами Новака, конкретні обсяги прокачування газу через Україну не обговорювалися, а тільки правові питання.

У Нафтогазі заявили, що у рамках цього процесу українська сторона представила учасникам переговорів майбутнього окремого оператора ГТС України - ТОВ ОГТСУ, який передав російській стороні проекти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування.

"Зі свого боку Нафтогаз передав росіянам дорожню карту дій для завершення відділення оператора ГТС (анбандлінгу)", - сказано в повідомленні.

У переговорах брали участь представники України, РФ і Єврокомісії, які домовилися продовжити консультації щодо газу через місяць.

Раніше Єврокомісія офіційно підтвердила інформацію про проведення 19 вересня в Брюсселі тристоронніх консультацій з газопостачання між ЄС, Україною і РФ.

Чинний транзитний контракт Нафтогазу з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не чекає конкретних домовленостей щодо транзиту газу через Україну на майбутніх тристоронніх переговорах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X