Росія може залишитися без імпортного дитячого харчування

25 березня 2019, 11:25

Ризики пов'язані з проектом змін рішення комісії Митного союзу, який посилює вимоги до ввезення продукції, що підлягає ветеринарному контролю

Посилення заходів ветеринарного контролю за ввезенням в країну продуктів, що вводиться з квітня, загрожує забезпечення російського ринку продуктами лікувального і дієтичного харчування, в тому числі дитячого. Про це попередили найбільші виробники Danone і Nestle, повідомляє Коммерсантъ.

Відео дня

Сьогодні на імпорт в цих категоріях припадає до 90% продукції.

Регіональний віце-президент з корпоративних відносин Danone (бренди Nutrilon і Neocate) в Росії і СНД Марина Балабанова зазначила, що ризики пов'язані з проектом змін рішення комісії Митного союзу, який посилює вимоги до ввезення продукції, що підлягає ветеринарному контролю.

На такі товари, згідно з проектом (документ опублікований на правовому порталі ЄАЕС), повинні оформлятися ветеринарні сертифікати, дозволи на ввезення, а виробники мають включатися до реєстру підприємств третіх країн.

Жорсткість вимог обгрунтовується необхідністю контролю за імпортом "сироподібної" продукції, в якій тваринний жир замінений на рослинний, уточнила Балабанова. Але під обмежувальні заходи потрапили і інші товари тієї ж митної групи, в їх числі харчові продукти лікувального та профілактичного харчування, зокрема дитячого, а також ряд біологічно активних добавок до їжі.

Рішення найсерйознішим чином вплине на їх поставки в Росію, до того ж, що частка імпорту таких товарів в залежності від категорії доходить до 90%, побоюються в Danone.

Обмеження торкнуться і інгредієнтів для їх виробництва, відзначають в компанії. При цьому велика частина згаданих товарів і сировини взагалі не містить компонентів тваринного походження і ніколи не розцінювалася в харчовій промисловості як продукти ветеринарного ризику, каже Балабанова.

У Nestle (бренди Nan, Nestogen, Gerber) вважають, що це зайва і невиправдана міра. Тепер контролю на кордоні будуть підлягати категорії, які в жодній іншій країні світу не розглядаються як такі, що мають ветеринарні ризики. При цьому, додають в компанії, постачальники і імпортери лікувального і дієтичного харчування не готові до нових вимог, які повинні вступити в силу вже з 11 квітня.

Оформлення дозволів на ввезення такої продукції може зайняти більше року, що призведе до зриву поставок, дефіциту і негативно позначиться на кінцевому споживачі, стверджують в Асоціації європейського бізнесу (АЄБ). Крім того, посилення контролю негативно позначиться на російській харчової галузі, додає Балабанова.

У Мінсільгоспі РФ повідомили, що розширення переліку об'єктів ветеринарного контролю на товари, що відносяться до продукції дитячого та лікувального харчування, спрямоване на забезпечення безпеки і виявлення фальсифікату. Міра буде реалізована в рамках електронної ветеринарної сертифікації і ніяк не відіб'ється на сумлінних постачальниках, пообіцяв представник міністерства.

Раніше повідомлялося, що пов'язані з "кухарем Путіна" Євгеном Пригожиним компанії уклали держконтракти на загальну суму 209 млрд рублів (за нинішнім курсом понад $3 млрд), в тому числі вони постачають харчування в школи і дитячі сади.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X