Росія, Казахстан та інші країни. Герус розповів, звідки Україна одержує вугілля після скасування Роттердам+

19 листопада 2019, 19:09

Глава парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус розповів в інтерв'ю Радіо НВ, де українські компанії закуповують вугілля після скасування формули Роттердам+.

За його словами, в Україні вугілля в тому числі потрапляє з Росії (через Білорусь).

«На сьогоднішній день вугілля кожен купляє, звідки хоче: поставляється з Росії через Білорусь, десь з Казахстану, здається; з Колумбії, з США; десь з Африки, мабуть, також. Поставляється з різних напрямків. Його купляють компанії і використовують для своїх цілей — для виробництва електроенергії», — розповів Герус.

Відео дня

Він також підкреслив, що на ціну електроенергії наразі впливає ринкова конкуренція, і вона встановлюється на біржі на добу вперед.

Раніше Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) отримало економічний звіт про безпідставність застосування формули Роттердам+. Встановлена сума — 15 млрд грн.

Пізніше Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) скасувала формулу Роттердам+.

У той же час до цього глава НКРЕКП Оксана Кривенко заявляла, що українці не зазнали збитків від відповідної формули.

З 1 липня 2019 в Україні почав роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна енергії, що відпускається ТЕС і іншими виробниками, буде регулюватися виключно ринковим попитом і пропозицією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X