Перестраховка від санкцій. Роснєфть відмовляється від доларів на користь євро

15 серпня 2019, 11:39

Перехід на розрахунки в євро — це спроби Роснєфті знизити негативний вплив від можливих санкцій США на бізнес-процеси компанії, вважають трейдери

Роснєфть вперше попросила покупців перейти на розрахунки в євро на спотовому тендері на продаж прямогонного бензину (нафти) з поставкою з далекосхідних портів РФ. Про це свідчить тендерна документація держкомпанії, повідомляє Reuters.

Відео дня

"Валютою платежу за замовчуванням має бути євро", - сказано в документі.

Роснєфть залишає покупцям право заплатити за нафтопродукти в доларах США або російських рублях, але таке рішення має бути прийнято "за погодженням сторін".

На думку трейдерів, перехід на розрахунки в євро відображає спроби Роснєфті знизити негативний вплив від можливих санкцій США на бізнес-процеси компанії.

Раніше Роснєфть використовувала долари США як основну валюту для продажу нафти і нафтопродуктів, в той час як євро і російський рубль були альтернативними варіантами в разі неможливості оплати в доларах.

У 2018 році Роснєфть просила своїх західних партнерів внести ряд змін до контрактів на поставку нафти і нафтопродуктів, в тому числі передбачити оплату в євро.

Раніше повідомлялося, що частка долара в оплаті експорту з Росії в Китай вперше впала нижче 50%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X