Роснефти не вистачає нафти для експорту — Reuters

29 травня 2020, 09:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У червні російська компанія Роснефть зіткнулася з дефіцитом нафти для поставок закордонним покупцям за довгостроковими контрактами через скорочення видобутку в рамках угоди ОПЕК+.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела в галузі.

Компанія поінформувала Міненерго РФ, що не готова до продовження скорочення виробництва на запланованому в травні-червні рівні, оскільки вже відчуває нестачу нафти для виконання необхідних поставок на внутрішній ринок і експорт, дізналося агентство.

Відео дня

"Вони (Роснефть) намагаються нашкребти нафту на експорт і не залишити порожніми заводи. У них же зобов'язання по паливу. У травні на НПЗ були ремонти, карантин, а в червні завантаження потрібне. На всіх не вистачає", - сказав Reuters один з трейдерів.

За словами джерел, Роснефти в червні довелося різко скоротити поставки на адресу найбільших покупців її морських вантажів - торгових компаній Glencore і Trafigura.

Агентство відзначає, що Роснефть реалізує майже весь обсяг нафти за довгостроковими контрактами, що не дозволяє компанії легко скоротити експорт. Але умови угод дають їй можливість переходити до мінімуму обсягів в разі нестачі сировини, що вона і робить, відзначають трейдери.

В результаті Glencore отримає лише два вантажі нафти Urals обсягом по 100.000 тонн кожен з перевалкою в червні (вісім в квітні до скорочення видобутку), а Trafigura - один (10 в квітні).

"Для Роснефти це мука: їм потрібно і на заводи постачати, і виконувати зобов'язання за контрактами. А нафти немає,"- сказало ще одне джерело.

Угода країн ОПЕК+ про зниження видобутку нафти в травні-червні на 9,7 млн барелів на добу вступила в силу 1 травня. Експерти відзначають сигнали поступового відновлення попиту на нафту і нафтопродукти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X