Напаскудив — плати. Росія збільшила компенсацію Укртранснафті за прокачування брудної нафти

13 серпня 2019, 17:24

Компенсація з боку Транснефти зросла до 2,9 млн євро, ця сума не остаточна

Російська Транснєфть довела компенсацію Укртранснафті за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу Дружба до 2,9 млн євро. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Це, зокрема, вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, викликаний тимчасовою зупинкою транзиту в квітні-травні", - заявили в Укртранснафті.

За даними агентства, зазначена сума - не остаточна, оскільки Транснєфть продовжує резервувати потужності Укртранснафти під нафту з підвищеним вмістом хлорорганики.

Як повідомлялося, станом на 1 серпня Укртранснафта отримала від Транснєфті 2,3 млн євро компенсації.

В кінці квітня 2019 року після попадання до нафтопроводу Дружба російської сировини з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук і відповідної відмови її прийому європейськими компаніями був припинений транзит територією України.

Відновити транзит російської нафти в країни ЄС Укртранснафті вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв'язку з необхідністю європейських партнерів мати додатковий час на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит, відновивши його 21 травня.

Система магістральних нафтопроводів Укртранснафти діаметром від 159 мм до 1220 мм загальною протяжністю 4 767 км проходить територією 19 областей країни, має щорічну пропускну здатність на вході 114 млн т, на виході - 56,3 млн т.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X