А так потрібна була. Росія досі не забрала газову турбіну для Північного потоку

17 серпня 2022, 16:23
Турбіна компанії Siemens потрібна для роботи російського газопроводу Північний потік (Фото:REUTERS/Hannibal Hanschke)

Турбіна компанії Siemens потрібна для роботи російського газопроводу Північний потік (Фото:REUTERS/Hannibal Hanschke)

Турбіна Siemens, яка за твердженням Росії необхідна для роботи Північного потоку, досі перебуває у Німеччині. Російська сторона затягує процес оформлення документів.

Газова турбіна для Північного потоку досі перебуває в упакованому стані у німецькому місті Мюльхайм-на-Рурі.

Про це повідомило агентство dpa із посиланням на представника Siemens Energy.

Відео дня

Зазначається, що турбіна готова до експлуатації, але «Росія продовжує чіплятися до документів із незрозумілими претензіями».

Також зазначається, що затримка переправлення турбіни до РФ не пов'язана з обміленням річок. Турбіну планують везти до Росії вантажівкою.

Раніше в Siemens Energy заявляли, що турбіна, яка, за заявами російського Газпрому, необхідна для роботи Північного потоку , готова до відправки. У той же час монополіст не надає необхідні документи.

Російський Газпром 25 липня заявив, що прокачування газу Північним потоком з 27 липня скоротиться до однієї п'ятої від його потужності. У країні-агресорі пояснили це несвоєчасним поверненням турбіни для газопроводу з ремонту в Канаді, напрацюванням міжремонтного пробігу, а також поломкою інших агрегатів.

11 липня Канада офіційно погодилася повернути до Німеччини підсанкційну турбіну для російського трубопроводу Північний потік, незважаючи на заперечення України.

Після цього в МЗС України викликали тимчасового повіреного у справах Канади та заявили, що рішення підриває євроатлантичну єдність у застосуванні міжнародних санкцій проти РФ. Канаду закликали переглянути рішення.

Турбіна Siemens була відправлена ​​на ремонт до Канади , де « застрягла» через санкції проти нафтогазової галузі Росії, запроваджені після її повномасштабного вторгнення в Україну.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X