Під тиском ФСБ. Російський центробанк запропонував заборонити оборот та майнінг криптовалют

21 січня 2022, 09:04

Банк Росії запропонував запровадити заборону на випуск, обіг та обмін криптовалют, і навіть на організацію цих операцій на території Росії.

Відповідні пропозиції містяться у доповіді регулятора для громадських консультацій.

Зазначається, що обсяг угод російських громадян із криптовалютами, за деякими оцінками, сягає $5 млрд на рік.

Відео дня

«Довгостроковий потенціал застосування криптовалют для розрахунків є обмеженим. Стрімке зростання їхньої ринкової вартості визначається насамперед спекулятивним попитом у розрахунку на подальше зростання курсу, що призводить до формування бульбашки. Криптовалюти також мають характеристики фінансової піраміди, оскільки зростання їх ціни багато в чому підтримується попитом з боку учасників, що знову входять на ринок», — зазначено в документі.

У Банку Росії вважають, що поширення криптовалют створює «істотні загрози добробуту російських громадян, стабільності фінансової системи та загрози, пов'язані з обслуговуванням криптовалютами нелегальної діяльності». Низка країн — наприклад, Китай — уже запровадила заборону використання криптовалют. Деякі країни (наприклад, Китай та Іран) заборонили майнінг.

"На думку Банку Росії, оптимальним рішенням є введення в Росії заборони на майнінг криптовалют", - заявили в центробанку.

Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що голова центробанку Ельвіра Набіулліна підтримала курс на повну заборону криптовалют у Росії під впливом ФСБ. За інформацією агентства, спецслужби хочуть домогтися заборони криптовалют, щоб виключити їх використання для фінансування опозиції та ЗМІ-іноагентів.

У відповідь голова департаменту фінансової стабільності ЦБ Єлизавета Данилова заявила на прес-конференції, що Банк Росії вже давно попереджав про високі ризики криптовалют, пише РБК.

"Ми скептично ставимося до розвитку цього ринку. Тож це наша позиція. Але при цьому нам приємно, якщо інші органи також її поділяють. І наша доповідь якраз є відправною точкою для обговорення заходів», — заявила Данилова.

Bloomberg зазначає, що курс біткоїну ніяк не відреагував на пропозицію російського центробанку. У четвер криптовалюта подорожчала на 4,2% - до $43,463 тис., хоча на Росію припадає приблизно 10% майнінгу. Коли про аналогічну заборону минулого року оголосив Китай, це призвело до падіння курсу біткоїну.

Показати ще новини
Радіо NV
X