Російському Сбербанку і ВТБ дісталася за борги половина найбільшого ритейлера Хорватії

6 липня 2018, 09:50

Російські банки домовилися про покупку 46% акцій найбільшої приватної компанії на Балканах - хорватського продуктового ритейлера Agrokor.

Як пишуть Ведомости, продаж акцій відбувається у межах реструктуризації та врегулювання боргу Agrokor. За даними видання, Сбербанку Agrokor винна близько €1,1 млрд, ВТБ - близько €300 млн.

Відео дня

За операцію, яка передасть компанію у руки кредиторів і власників бондів, проголосували власники 80% боргу. Сбербанк у результаті реструктуризації стане найбільшим власником компанії з часткою 39%, у ВТБ буде близько 7%.

Також зазначається, що на початок 2016 року в хорватскому рітейлері працювало 60 тис. осіб, виручка групи у 2015 році становила €6,6 млрд, а чистий прибуток - €175 млн. Але виявилося, що звітність групи недостовірна, розплачуватися з банками і постачальниками їй нічим. Хорватія прийняла спеціальний закон для підтримки компанії.


Agrokor - найбільша хорватська приватна компанія (концерн), працює у сфері харчової промисловості та роздрібної торгівлі. Піактивної експансії в регіоні, холдинг до кінця 2016 року підійшов з боргом близько 45 млрд кун ($6,4 млрд), що у шість разів перевищувало його активи. 7 квітня 2017 року засновник і власник компанії Івіца Тодоріч, зважаючи неплатоспроможності внаслідок надмірної заборгованості компанії, активував набутий чинності напередодні Закон (прозваний ЗМІ Lex Agrokor), за яким управління компанією на території Хорватії перейшло в компетенцію уряду.

Показати ще новини
Радіо NV
X