Російський ВТБ відсудив у компанії Фірташа $46 млн

3 грудня 2018, 15:00

Арбітражний суд Московського округу підтвердив рішення судів нижчих інстанцій про стягнення з Ukrainian Chemical (Київ) на користь ВТБ $46,2 млн.

Про це повідомляється на сайті суду, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, суд відхилив скаргу української компанії.

Нагадаємо, раніше суд задовольнив клопотання ВТБ про збільшення розміру вимог до Ukrainian Chemical Products до приблизно $46 млн за рахунок відсотків.

Відео дня

Титанові інвестиції зареєстровані у червні 2014 року і, за даними ЕГРЮЛ, належать кіпрській Letan Investments Limited - засновнику холдингової компанії українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF International GmbH (Австрія). У довгостроковій оренді Титанових інвестицій з осені 2014 року перебуває майно заводу Кримський титан, котрий є великим виробником діоксиду титану. В даний час підприємство називається Вірменським філіалом компанії Титанові інвестиції.

Українське підприємство Кримський титан у 2014 році було перереєстровано з Армянська до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products.


Раніше повідомлялося, що судові справи з приводу про повернення $ 40 млн ВТБ почалисяще в серпні 2017 року.
Нагадаємо, що 2016 році Титанові інвестиції потрапила під санкції РНБО через поставки з України до Криму сировини для Кримського титану. Зараз ця компанія дублює діяльність ПАТ Юкрейніан Кемікал Продактс в Росії.

Після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований у Києві і перейменований в Юкрейніан Кемікал Продактс. Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої у Москві, яку контролює Фірташ. Завод виробляє діоксид титану і добрива.

Дані російської ФМС, свідчать, що продукцію підприємства експортує компанія Титанові інвестиції. Таким чином, власник бізнесу знижує або обходить можливість введення санкцій і легалізує роботу Кримського титану як в Росії так і на міжнародних ринках.

За даними російської митниці в січні-серпні 2017 року Титанові інвестиції експортували продукції на більш ніж $45 млн. Основна частка експорту припадає на діоксид титану, основну продукцію Кримського титану.

6 червня Арбітражний суд Москви задовольнив позов ВТБ до Ukrainian Chemical на суму $46,2 млн ($39,4 млн основний борг і $6,8 млн відсотки). Дев'ятий арбітражний апеляційний суд 21 серпня залишив рішення в силі.


Банк ВТБ - російський комерційний банк c державним участю (60,9% належить уряду РФ). Другий за величиною активів банк країни і перший за розміром статутного капіталу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X