Російський держбанк придумав, як обійти санкції України

24 квітня 2018, 16:14

Російський державний банк ВТБ вирішив збільшити капітал своєї дочки в Україні - ВТБ банку - на 2,6 млрд грн, або на близько $99 млн.

Про це свідчать матеріали російського держбанку, передає Інтерфакс.

"Докапіталізація відбувається за рахунок грошей, які були видані ВТБ (Україна) головним банком кілька років тому в якості міжбанківських кредитів. Таким чином, ВТБ не надає своєму банку на Україні нових додаткових коштів. Будь-які зворотні заяви є помилковими і абсолютно не відповідають дійсності", - пояснили в прес-службі ВТБ.

Відео дня

По завершенні докапіталізації статутний капітал банку складе 39,375 млрд гривень, достатність капіталу значно перевищить нормативне значення 10%.

Як відомо, в березні 2017 року Україна ввела санкції проти російських держбанків. Продовжені в березні-2018 ще на рік обмеження забороняють здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

ВТБ в травні 2016 року заявив про намір продати український банк в разі появи цікавих пропозицій. Станом на березень 2018 року повідомлялося, що ВТБ втратив надії продати свій банк в Україні і планує згорнути бізнес "дочки" до мінімуму, залишивши одне відділення.


Банк ВТБ - російський комерційний банк c державним участю (60,9% належить уряду РФ). Другий за величиною активів банк країни і перший за розміром статутного капіталу.

ВТБ банк Україна (раніше - банк Мрія) заснований в 1992 році. За даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року він обіймав 16-е місце серед українських банків за розміром активів.

Показати ще новини
Радіо NV
X