Російський виробник міндобрив пішов з українського ринку

16 травня 2018, 18:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група ЄвроХім продала свою збутову "дочку" - Агроцентр ЄвроХім-Україна компанії, яка пов'язана з її колишнім менеджментом.

Про це повідомили в компанії.

Раніше ЄвроХім розкрив, що вийшов з капіталу Агроцентр ЄвроХім-Україна. Вартість угоди і її умови не розкриваються.

"Недавні дії влади України щодо обмеження поставок добрив іноземними компаніями, а також очікування подальшого погіршення ділової кон'юнктури на даному ринку стали причиною такого рішення групи", - відзначили в компанії.

Відео дня

ЄвроХім намір продовжити консультації з українською владою про майбутні можливості в Україні через своє європейське представництво.


ЄвроХім - один з найбільших в світі виробників міндобрив. До складу групи входять російські заводи Невинномиськ Азот, Новомосковський Азот, Фосфорит, Білоріченська міндобрива і Ковдорський ГЗК, литовський завод фосфорних добрив Lifosa і завод в Бельгії EuroChem Antwerpen.

Основним акціонером Єврохіму є Андрій Мельниченко, який контролює через кіпрську AIM Capital SE 90% групи. Ще 10% - у кіпрської Midstream Group Limited, бенефіціаром якої є головний виконавчий директор компанії Дмитро Стрежнєв.


В кінці 2016 року антидемпінгове мито на імпорт сечовини (карбаміду) і суміші сечовини та нітрату амонію походженням з Російської Федерації в розмірі від 4,19% до 31,84% в залежності від виробника повинні були бути введені з 28 лютого 2017 року строком на п'ять років.

Однак пізніше Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила призупинити дію антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і КАС) походженням з Російської Федерації.

Втім, в травнем 2017-го в силу вступили антидемпінгові мита на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) в розмірі 31,84% з Росії.

У вересні Військова прокуратура Генеральної прокуратури вимагала від МЕРТ ввести санкції проти російських виробників мінеральних добрив.

За даними відомства, кошти, сплачені так званим "ДНР" і "ЛНР" за "розмитнення" міндобрив, в подальшому використовувалися для фінансування незаконних збройних формувань.

Відразу після цього Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ввело санкції відносно ряду підприємств групи Єврохім, а також інших російських постачальників міндобрив.

У березні цього року Кабінет міністрів вирішив ввести заборону на ввезення російських мінеральних добрив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X