Російський суд вирішив стягнути з Антонова неустойку на $3 мільйони

31 січня 2017, 08:52
Дев'ятий арбітражний апеляційний суд залишив без зміни рішення нижчої інстанції, яка за позовом російського Міноборони стягнула з українського авіабудівного концерну Антонов понад 180 мільйонів рублів (близько $3 млн) неустойки

Як пише РИА-Новости, такі дані випливають з інформації на сайті суду.

Апеляційний суд відхилив скаргу концерну на рішення арбітражного суду Москви, який в листопаді частково задовольнив позов. Таким чином, рішення суду першої інстанції вступило у законну силу.

Відео дня

Міноборони РФ вимагало стягнути з Антонова понад 357 мільйонів рублів неустойки за порушення відповідачем строків виконання дослідно-конструкторських робіт у рамках контракту на розробку літака Ан-70. За умовами додаткової угоди до контракту, Антонов повинен був виконати два етапи робіт до 25 листопада 2012 року, проте до вересня 2016-го роботи замовнику не були здані, а прострочення склало 1395 днів.

З матеріалів справи випливає, що українське Міноборони в червні 2014 року повідомило російську сторону про завершення державних спільних випробувань Ан-70 без участі російських фахівців. У відповідь російське Міноборони повідомило концерну Антонов, що вважає випробування непочатими, а результати, отримані українською стороною, непідтвердженими.

Суд першої інстанції відхилив доводи відповідача щодо непідвідомчості спору господарському суду Москви, вказавши, що його компетенція підтверджена допсоглашением до контракту. Також арбітраж визнав недоведеними доводи українського підприємства про те, що порушення термінів сталося з вини замовника.

При цьому суд першої інстанції задовольнив позов частково, знизивши неустойку до 180 мільйонів рублів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X