Російський олігарх змінив акціонера ще одного українського заводу

13 грудня 2017, 12:53
Російська група Evraz перевела акції українського підприємства Євраз Южкокс з нідерландської компанії Palmrose B.V., яка є її 100% "дочкою", на кіпрську компанію Dashuria Ltd (підконтрольна Evraz, згідно з інформацією на сайті групи)

Про це компанія повідомила в системі розкриття інформації НКЦБФР, передає агентство Інтерфакс-Україна.


Євраз Южкокс - коксохімічне підприємство міста Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської обл. Завод розташований біля станції Запоріжжя-Кам'янське (до 2017 року - станція Баглей).

Відео дня

За підсумками роботи у 2016 році збільшив чистий дохід на 11,2% порівняно з 2015 роком - до 2,8 млрд грн. При цьому підприємство скоротило чистий прибуток в 6,8 разів порівняно з 2015 роком - до 34,2 млн грн. У січні-жовтні 2017 року завод знизив випуск коксу на 9,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року - до 461 тис. тонн.


Так, частка компанії Palmrose B.V. у статутному капіталі Євраз Южкокса скоротилася з 94,9% від загальної кількості акцій до нуля. У свою чергу частка Dashuria Ltd зросла з нуля до 94,9% статутного капіталу.

У групі не прокоментували мету переведення акцій.

Однак у серпні 2017 року президент групи Олександр Фролов заявив, що Evraz розглядає можливість продажу компанії Євраз Южкокс в Україні.

"Ми розглядаємо питання продажу, у нас є варіанти, є розуміння того, як ми можемо продати", - говорив він.

Нагадаємо, що в кінці листопада Evraz передав кіпрській компанії Drampisco 97,7% акцій Дніпровського металургійного заводу, які раніше перебували у володінні нідерландської компанії Palmrose B.V.


Evraz plc - велика вертикально інтегрована металургійна і гірничодобувна компанія, включає підприємства в Росії, США, Італії, ПАР і Україні. Головна компанія Evraz Group зареєстрована в Люксембурзі, є найбільшим виробником сталі в Росії і входить в число 12 провідних сталеливарних компаній світу.

Найбільші бенефіціари групи - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.


До недавнього часу у Evraz в Україні було три активи: Євраз Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського (Дніпро), Євраз Южкокс і Євраз-Суха Балка (Кривий Ріг).

Однак, в травні Evraz Group S.A. підписала угоду про продаж Kadish Limited (головна компанія Євраз Суха Балка) компанії Berklemond Investments Ltd (входить до складу DCH Group Олександра Ярослаского).

Ціна продажу Євраз-Суха Балка склала $110 млн без урахування боргу. Сума буде виплачена кількома траншами: $25 млн Євраз отримав після підписання угоди про продаж, залишок - до 31 грудня 2017 року.

Крім того, наприкінці вересня компанія Металотехніка (Кривий Ріг), що входить до групи Evraz і володіла 25,8% акцій Південного гірничо-збагачувального комбінату (Кривий Ріг), вийшла зі складу акціонерів підприємства.

Показати ще новини
Радіо NV
X