Російський Лукойл буде оштрафований за високі ціни

25 лютого 2016, 08:00
Господарський суд Києва підтвердив законність штрафу Антимонопольного комітету в розмірі 19 млн грн, який той наклав на доньку російського Лукойлу – Лукойл Авіейшен

Лукойл Авіейшн звинувачують у завищенні цін на паливо для літаків більшості компаній у міжнародних аеропортах Харків і Одеса. Одночасно компанія надавала знижку для однієї з компаній в аеропорту Одеси.

У самій компанії вчора отримати коментар не вдалося.

Відео дня

Нагадаємо, АМКУ ухвалив рішення накласти штраф у розмірі 18,7 млн гривень на підприємство Лукойл Авіейшн України ще у вересні. Як говорить партнер юридичної фірми Анте Андрій Гук, компанію не лише оштрафували, але і дали їй рекомендації, як уникнути проблем у майбутньому.

“На стадії розслідування компанія повинна оцінити ризики і вирішити, боротися далі чи ні. Якщо ми бачимо цю боротьбу, значить Лукойл Авіейшен ухвалила для себе рішення залишитися на українському ринку авіаційного палива", - говорить Гук. Ринок авіапалива досить ємний – в рік палива продається на $250-300 млн. При цьому працюють на ньому всього 5-7 операторів.

Втім, проблема може бути не в самому операторі, а в тарифній політиці аеропортів. "Харків і Одеса – це два найдорожчих аеропорти за вартістю оренди паливозаправної інфраструктури", - розповідає директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. Він пояснює, що якщо з вартості продаваного палива відняти витрати на оренду інфраструктури та роботи, вийде, що базова ціна в Лукойл Авіейшен для всіх аеропортів була однаковою.

За його словами, проблема аеропортів не в нафтових компаніях, які працюють в них, а у власників і те, які ставки вони ставлять за користування інфраструктурою.

Гук зазначає, що для Лукойл-Авіейшендоцільніше було б одразу визнати штраф і змінити тарифну політику, відмовившись від надання знижок окремим операторам. "Якщо компанія визнає порушення і в майбутньому змінює тарифну політику, то вона як правило може домогтися зниження розмір штрафу", - заявив він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X