Російський Lukoil продає свій хімзавод в Україні Коломойському

6 лютого 2017, 08:22
Російський Lukoil продає більше 25% Карпатнафтохім (Івано-Франківська область) компанії Techinservice Limited, яку пов'язують з Ігорем Коломойським і депутатом від Народного Фронту Андрієм Іванчуком

Про це йдеться на сайті Антимонопольного комітету.

"Надано дозвіл фізичній особі - громадянину України - на опосередковане (через компанію Xedrian Holding Ltd) придбання акцій компанії Lukoil Chеmical B. V., що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Ім'я фізичної особи в повідомленні АМКУ не зазначено.

Українські новини повідомляють, що Xedrian Holding пов'язана з власником Ferrexpo Костянтином Жеваго.

Згідно з реєстром юридичних осіб Кіпру, директором компанії Xedrian Holding Limited вказана кіпрська Hakamol Services Limited. У свою чергу директорами Hakamol Services Limited, згідно з реєстром, є Марія Лозар Ираклесус, Міхаліс Карампелиас, Караламбас Караламбоус і Євгена Кіпріану.

Як зазначає агентство, ці ж чотири фізичні особи є номінальними власниками компанії Fevamotinico micro, яка підконтрольна Костянтину Жеваго. Зокрема, Fevamotinico належить 51% акцій Ferrexpo.

Також, АМКУ дав дозвіл британській Techinservice Limited на придбання більше 25% Lukoil Chеmical B. V., яка опосередковано володіє заводом Карпатнафтохім, який простоює з 2012 року.

В інтерв'ю Українській правді Ігор Коломойський заявив, що володіє Техинсервисом разом з впливовим депутатом від Народного фронту Андрієм Іванчуком.

Іванчук в свою чергу неодноразово заперечував причетність до компанії.

Одним з головних видів сировини для Карпатнафтохіму є зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ).

У грудні минулого року з ініціативи депутата від Народного фронту Олега Кришина, Верховна Рада звільнила імпорт ЗВГ в якості сировини для виробництва етилену від сплати акцизу. Єдиний виробник етилену в Україні - Карпатнафтохім.

Карпатнафтохім може виробляти 250 тис. т етилену на рік. Проектна продуктивність по полівінілхлориду досягає 300 тис. тонн на рік, за каустичної соді - 200 тис. т, за поліетилену - 100 тис. т.

Показати ще новини
Радіо НВ
X