Російський Газпром вимагає від Молдови $800 мільйонів

10 березня 2017, 15:28
Російський Газпром подав до Міжнародного комерційного арбітражного суду позов про стягнення з компанії Молдовагаз $ 768,6 млн у рахунок погашення боргу за поставки газу в 2014 році

Про це йдеться в проспекті випуску єврооблігацій Газпрому, передає РБК.

Як повідомляється, позов був поданий в лютому 2017 року, але дата слухань поки не призначена.

В середині 2016 року збори акціонерів Газпрому схвалили угоду, в рамках якої компанія в 2017 році може поставити Молдовагаз до 3,2 млрд кубометрів газу загальною вартістю до $ 1,046 млрд.

Відео дня

Натомість Молдовагаз повинен забезпечити прокачування через територію Молдови до 20 млрд кубометрів російського газу, що йде транзитом в Європу.

В кінці 2016 року термін дія контракту на поставку в Молдову російського газу була продовжена до 31 грудня 2019 року. Коментуючи домовленість про продовження терміну дії контракту, прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп заявив, що протягом нового терміну його дії буде прийнято рішення про реструктуризацію накопиченого раніше боргу за поставлений газ.

У січні 2017 року президент Молдови Ігор Додон заявив про наявність "певних позначок" для погашення боргу перед "Газпромом", загальний розмір якого оцінюється в $ 6,5 млрд.

"Борг Лівобережжя на даному етапі ми вирішити не можемо", - заявив Додон, зазначивши, що цю проблему "треба вирішувати в контексті придністровського врегулювання".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X