Російський держбанк вимагає у Фірташа $40 мільйонів

5 вересня 2017, 14:49
Державний російський банк ВТБ подав позов в Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $39,4 млн заборгованості з компанії Юкрейніан Кемікал Продактс (Київ, раніше - Кримський титан), яка належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу

Про це йдеться в ухвалі суду, яким позов прийнятий до провадження, передає liga.net .

Відповідно до звітності Юкрейніан Кемікал Продактс, зобов'язання перед ВТБ в розмірі $39,4 млн виникло у компанії в квітні 2015 року.

Відео дня

Ще одним відповідачем у справі значиться московська компанія Титанові інвестиції, зареєстрована Фірташем у 2014 році після анексії півострова. Титанові інвестиції створена для легалізації роботи Кримського титану за законами РФ на окупованій території.

У 2016 році Титанові інвестиції потрапила під санкції РНБО через поставки з України до Криму сировини для Кримського титану. Зараз ця компанія дублює діяльність ПАТ Юкрейніан Кемікал Продактс в Росії.

Нагадаємо, що після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований у Києві і перейменований в Юкрейніан Кемікал Продактс. Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої у Москві, яку контролює Фірташ. Завод виробляє діоксид титану і добрива.

Дані російської ФМС, свідчать, що продукцію підприємства експортує компанія Титанові інвестиції. Таким чином, власник бізнесу знижує або обходить можливість введення санкцій і легалізує роботу Кримського титану як в Росії так і на міжнародних ринках.

За даними російської митниці в січні-серпні 2017 року Титанові інвестиції експортували продукції на більш ніж $45 млн. Основна частка експорту припадає на діоксид титану, основну продукцію Кримського титану.


Кримський Титан - найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи. Крім діоксиду титану пігментного, підприємство виробляє червоний залізоокисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюмінію сульфат, рідке натрієве скло, залізний і мідний купорос, соду і літій. Підприємство розташоване на території Криму, в північній частині однойменного півострова на Перекопському перешийку на узбережжі Сивашу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X