Російський банк відсудив у компанії Фірташа $46 млн

6 червня 2018, 13:44

Арбітражний суд Москви задовольнив позов роосійского ВТБ до Ukrainian Chemical (Київ) на суму $46,2 млн.

Про це пише Інтерфакс.

Грошові кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом Центрального банку Російської Федерації (РФ) на день оплати.

Також наголошується, що на минулому засіданні суд залучив компанію Титанові інвестиції, яка раніше виступала як третю особу у справі, в якості співвідповідача до позову.

Відео дня

Крім того, суд відмовив компаніям у задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також відмовив представнику Титанові інвестиції в задоволенні клопотань про зупинення провадження у справі.

Суд також відмовив титанових інвестицій в задоволенні кількох клопотань про відвід суду в зв'язку з тим, що, за словами судді, вони були подані з порушенням Арбітражного процесуального кодексу.

Представник ВТБ на засіданні заявив, що банк надав Ukrainian Chemical Products $39,39 млн в 2015 році терміном повернення в червні 2016 року. Кредит не був погашений, відзначили в банку.


Банк ВТБ - російський комерційний банк c державним участю (60,9% належить уряду РФ). Другий за величиною активів банк країни і перший за розміром статутного капіталу.


У свою чергу в Ukrainian Chemical Products і Титанові інвестиції заявили, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв'язку з приєднанням Криму до Росії і впровадженням міжнародних санкцій.

Нагадаємо, раніше суд задовольнив клопотання ВТБ про збільшення розміру вимог до Ukrainian Chemical Products до приблизно $46 млн за рахунок відсотків.


Титанові інвестиції зареєстровані у червні 2014 року і, за даними ЕГРЮЛ, належать кіпрській Letan Investments Limited - засновнику холдингової компанії українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF International GmbH (Австрія). У довгостроковій оренді Титанових інвестицій з осені 2014 року перебуває майно заводу Кримський титан, котрий є великим виробником діоксиду титану. В даний час підприємство називається Вірменським філіалом компанії Титанові інвестиції.

Українське підприємство Кримський титан у 2014 році було перереєстровано з Армянська до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products.


Раніше повідомлялося, що судові справи з приводу про повернення $ 40 млн ВТБ почалися ще в серпні 2017 року.
Нагадаємо, що 2016 році Титанові інвестиції потрапила під санкції РНБО через поставки з України до Криму сировини для Кримського титану. Зараз ця компанія дублює діяльність ПАТ Юкрейніан Кемікал Продактс в Росії.

Після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований у Києві і перейменований в Юкрейніан Кемікал Продактс. Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої у Москві, яку контролює Фірташ. Завод виробляє діоксид титану і добрива.

Дані російської ФМС, свідчать, що продукцію підприємства експортує компанія Титанові інвестиції. Таким чином, власник бізнесу знижує або обходить можливість введення санкцій і легалізує роботу Кримського титану як в Росії так і на міжнародних ринках.

За даними російської митниці в січні-серпні 2017 року Титанові інвестиції експортували продукції на більш ніж $45 млн. Основна частка експорту припадає на діоксид титану, основну продукцію Кримського титану.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X