Російські бізнесмени заявили про проблеми через "кремлівську доповідь" США - Bloomberg

6 лютого 2018, 19:58

Російські мільярдери починають стикатися з додатковими перевірками при проведенні деяких фінансових операцій після публікації у США списку багатих росіян, позначених як союзники президента Володимира Путіна.

Про це пише Bloomberg.

Агентство відзначає, що один з фігурантів списку заявив, що стурбований майбутньою угодою з іноземними партнерами, яка повинна бути закрита у найближчі місяці. Інший учасник "кремлівської доповіді" стверджує, що його репутація серйозно постраждала після публікації списку.

Відео дня

У той же час, кілька росіян зі списку публічно заявили, що не очікують будь-яких наслідків для бізнесу або особистих відносин.

Також наголошується, що компанія Financial Integrity Network, яка консультує банки та інші підприємства з питань незаконних фінансових загроз, закликала клієнтів ретельно вивчати транзакції за участю будь-якого з фігурантів доповіді.

Фірма запропонувала розглядати їх як "політично впливових осіб" і застосовувати до них вимоги, які відображають більш високий ризик участі у хабарництві або корупції через їх позиції і вплив.

Джерела агентства кажуть, що публікація "кремлівського доповіді" також спонукала деякі банки посилити контроль за транзакціями його фігурантів.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало так звану "кремлівську доповідь", у якій перераховані імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.

Всього у списку вказано 210 імен: 114 високопоставлених російських чиновників і 96 олігархів.

Зокрема, у списку вказані такі російські олігархи як Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, брати Аркадій і Борис Ротенберг, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов, Ігор Сечин, Олексій Міллер, Олег Тиньков, Сулейман Керімов і інші.

До вказаних у списку людям поки не будуть застосовуватися будь-які санкції, однак банки та інші установи в США і Європі все одно можуть відмовитися від ведення з ними справ.

31 січня, президент Росії Володимир Путін заявляв, що чув про список і вважає, що це недружнім актом з боку Вашингтона.

Показати ще новини
Радіо NV
X