Російська VS Energy переписала бізнес в Україні на громадян Латвії і Німеччини

15 березня 2017, 08:17
2244
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія є власником кількох обленерго в Україні

Кінцевими бенефиціарами ПАТ Чернівціобленерго через VS Energy International NV стали громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, а також громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс

Як пише Інтерфакс-Україна, ці громадяни стали бенефіціарами нідерландської VS Energy International NV, яка, в свою чергу, є 100% власником ТОВ ВС Енерджі Інтернейшнл Україна.

За даними АМКУ, ТОВ ВС Енерджі Інтернейшнл Україна здійснює діяльність з надання консультаційних послуг з питань комерційної діяльності та управління, і разом з суб'єктами господарювання, пов'язаними з ним відносинами контролю, утворює групу компаній VS Energy.

До її підприємств також входять компанії Житомиробленерго, Кіровоградобленерго, Херсонобленерго, Київобленерго, Рівнеобленерго, Одесаобленерго і Севастопольенерго.

Окрім того, до переліку не потрапили дані про металургійний, аграрний та фінансовий бізнес компанії. У 2013 році до складу VS Energy входив також невеликий аграрний холдинг УІФК-Агро, який група хотіла продати, значна частка в Дніпроспецсталі і Перший інвестиційний банк.

Наразі, згідно держреєстру, бенефіціаром УІФК-Агро виступає Аксель Карл Фрідріх Діекманн, тоді як бенефіціарами Дніпроспецсталі вказані Наталія Селіванова (Словенія), Геннадій Соколов (Німеччина), Дідзіс Берзінс (Латвія) і ще один громадянин Латвії Віліс Дамбінс, який також виступає бенефіціаром VS Energy.

Мажоритарним власником Першого інвестиційного банку є президент футбольного клубу ЦСКА, громадянин РФ Євген Гінер, який до 15 грудня підвищив свою участь в ньому до 84,3%.

Як повідомлялося, 1 березня Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" сконцентрувати більше 50% акцій "Чернівціобленерго".

Раніше бенефіціарами VS Energy ЗМІ називали кілька російських підприємців, у тому числі депутата Держдуми РФ Олександра Бабакова, включеного до списку санкцій Євросоюзу через дії РФ в Криму. Також VS Energy належить росіянам Євгену Гинеру і Михайлу Воєводіну.

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Політика

Вчора, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Геополітика

Вчора, 19:38

article_img
Путін поскаржився Макрону на "антиросійську кампанію" в Україні
Політика

Вчора, 17:16

article_img
Гроші, будинки, машини. НВ вивертає навиворіт кожного із шести основних кандидатів у президенти
Країни

Вчора, 05:27

article_img
Конгрес США ініціював розслідування законності введення Трампом надзвичайного стану заради "мексиканської стіни"