Російська компанія програла суд про право власності на Запорізький алюмінієвий комбінат

30 вересня 2016, 10:47
Вищий господарський суд України прийняв рішення повернути контрольний пакет акцій Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату (ЗАлК), проданого в 2001 році російської компаній АвтоВАЗ-Інвест, у власність української держави

Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Вищий господарський суд України погодившись із доводами Генеральної прокуратури України про безпідставність зазначеної заяви, 27.09.2016 залишив у силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату вартістю за договором понад 380 млн грн та повернення їх у власність держави", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У лютому 2001 року між Фондом держмайна України і компанією АвтоВАЗ-Інвест був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ЗАлК. За умовами угоди, крім зобов'язання покупця сплатити ціну пакета акцій, він повинен був погасити борги приватизованого підприємства: довгострокові зобов'язання товариства перед Державним експортно-імпортним банком України за кредитною угодою на суму більше $75 млн.

При цьому в Генпрокуратурі зазначили, що покупці контрольного пакета акцій ЗАлК - АвтоВАЗ-Інвест і компанія VELBAY HOLDINGS LIMITED (Кіпр) уникали виконання інвестиційних зобов'язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за кредитною угодою.

Зазначені обставини послужили підставою для пред'явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який був задоволений.

У той же час, не залишаючи спроб залишити у своїй власності контрольний пакет акцій ЗАлК, відповідач звернувся до суду про перегляд рішення господарського суду Києва за нововиявленими обставинами. Але ВСУ залишив у силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу ЗАлК.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат відновив випуск катанки після простою устаткування протягом двох останніх років.

Показати ще новини
Радіо NV
X