Російська ФСБ стежила за українськими компаніями за допомогою програмного забезпечення - СБУ

27 квітня 2017, 15:28
Федеральна служба безпеки Росії могла отримувати дані з України завдяки програмному забезпеченню Стахановець, яке використовували у 8 компаніях - зокрема, в Dragon Capital та Укргазвидобуванні

Про це заявив начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук на брифінгу 27 квітня, передає ЕП.

За допомогою цього софту здійснювалися засоби негласного контролю і зняття інформації, про які власники-клієнти могли й не знати.
Нагадаємо, 26 квітня у восьми компаніях провели обшуки в рамках операції з виявлення такого ПЗ, зокрема в компаніях Укргазвидобування і Dragon Capital.

"Ці обшуки не були пов’язані з основним напрямком діяльності цих компаній, а були пов’язані саме з тим, що Служба документувала використання спеціального програмного забезпечення, за допомогою якого здійснюється віддалений контроль і зняття інформації", – сказав Ткачук.

Відео дня

Нагадаємо, в Dragon Capital розповіли про програмне забезпечення, визнане експертами СБУ шпигунським.

Раніше в офісі інвестиційної компанії Dragon Capital (Київ) співробітники СБУ провели обшуки і вилучили техніку.

Керівник прес-служби Dragon Capital Ольга Білобловська заявила, що обшуки в офісі Dragon Capital пов'язані з обвинуваченням у незаконному використанні програмного забезпечення.

Фіала пов’язує обшуки СБУ з судовим розглядом справи його естонського партнера Хілара Тедера у справі з київським ТЦ Skymall. Торгівельний майданчик Тедер та Фіала мали викупити в російського бізнесмена Андрія Адамовського.

Показати ще новини
Радіо НВ
X