Росія заблокувала поставки автогазу в Україну - ЗМІ

4 травня 2017, 10:52
Експортери зрідженого газу повідомляють, що російські митні органи вимагають позитивний висновок Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК)

Про це повідомляють українські оператори ринку ЗВГ і російські виробники, передає Oilnews.

Вимога висновку ФСТЕК для залізничних партій почала діяти з 1 травня. У той же час, автомобільний експорт був неможливий без висновку ФСТЕК вже 28 квітня.

Відео дня

"Ще 27 квітня вантажили нормально, а 28-го два поїхали в Брест двома машинами за лукойлівським газом, і вже відбій, повернулися порожніми", - повідомив OilNews представник великої компанії-імпортера газу в Україну.

Російські постачальники відзначають, що при оформленні митної декларації вантажу в напрямку України митниця запитує висновок ФСТЕК як додатковий документ.

Порядок отримання дозволу розміщений на сайті цього відомства, і передбачає 15-денний термін розгляду заявки, а також 10-денний термін для подачі додаткових документів. При цьому висновок потрібен на кожен контракт.

Раніше повідомлялося, що у Росії відхрестилися від блокади поставок автогазу в Україну.


Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках.

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну, посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Пізніше ФСТЕК з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок.

Відзначимо, що подібна ситуація вже виникала у вересні 2016 року. Однак, незабаром після перших затримок ця інформація не підтвердилася.

Нагадаємо, що РФ припинила постачання ДП в Україну з початку жовтня 2015 року за рішенням ФСТЕК. Після чого, короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на т. зв. товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях. Водночас ЗВГ прямо практично не використовується ЗСУ.

У 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис. тонн ЗВГ, що становить 74% всього імпорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X