Росія збільшила поставки контрабандного вугілля з Донбасу до Європи

21 листопада 2017, 16:40
Росія у жовтні поставила у країни Європи близько 236 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей, що на 13,5% більше ніж у вересні цього року (близько 208 тис. т)

Про це свідчать дані Російської залізничної дороги (РЗД) і Федеральної митної служби (ФМС), передає liga.net.

Так, у жовтні 73% усієї контрабанди, або 172,9 тис. т. приходило на чотири російські фірми: компанію Газ-Альянс, Петролеум капітал (обидві підконтрольні Сергію Курченко), ТД Антрацит і Російський антрацит.

Відео дня

За даними ФТС, вартість контрабандного вугілля у пунктах відвантаження - російських портах або ж/д станції Брест-Центральний - у жовтні становила від $50 до $100 за тонну у залежності від сорту антрациту. Також наголошується, що теж вугілля на неконтрольованому кордоні Росії і окупованих районах Донбасу коштувало від $25 до $60 за тонну.

Нагадаємо, з середини жовтня Росія почала експортні продажі вугілля, видобутого у зоні АТО, транзитом через територію України до Польщі.

Слід зазначити, що у березні через кордон в Росію ввезли понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Пізніше, Росія офіційно визнала вивезення і почала активно закуповувати вугілля з окупованого Донбасу.

У липні 2017 року через Росію експортували у країни Європи близько 267 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Крім того, 4 вересня, польське видання Dziennik Gazeta Prawna повідомляло, що антрацит з окупованого Донбасу продають у Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницькому.

За даними видання, експортом вугілля у Польщу з окупованих територій займалася фірма Doncoaltrade, зареєстрована у місті Катовіце у 2012 році. У польському державному реєстрі її головою і основним акціонером є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був так званим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості "ЛНР".

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі підтвердив, що вугілля з окупованого Донбасу було ввезено у країну. Він також заявив, що у Польщу було завезено 11 тис. т. вугілля, або кількість, яке за добу споживає один енергетичний блок.

Пізніше міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що Польща пообіцяла заборонити покупку вугілля з окупованого Донбасу.

За даними ЗМІ, до Польщі з окупованого Донбасу вивезли близько 94 тис тонн антрациту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X