Росія завершила будівництво Турецького потоку на своїй території

6 листопада 2017, 11:33
Російський монополіст компанія Газпром завершила будівництво газопроводу Турецький потік в обхід України на російській території

Так, перша нитка Турецького потоку увійшла у виключну економічну зону (ВЕЗ) Туреччини. Про це йдеться в повідомленні проектного будівництва, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Також наголошується, що в цілому було укладено 448 кілометрів за двома ниткам газопроводу. Менш ніж за 6 місяців побудовано майже 25% морської ділянки.

Очікується, що транспортування газу Турецьким потокоом почнеться у грудні 2019 року.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. У кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другої - у 2019 році.


Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Крім того, Нафтогаз України підрахував, що запуск газопроводу Турецький потік позбавить Україну загального щорічного доходу у розмірі $500 млн ВВП.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X