Росія затягуватиме газові переговори до рішення апеляції за Стокгольським арбітражем – Вітренко

18 липня 2018, 08:55

Російська сторона на тристоронніх газових переговорах у Берліні між ЄС, Україною та РФ заявила про готовність говорити про нові умови транзиту лише після отримання рішень апеляційного суду щодо Стокгольмського арбітражу.

Про це написав комерційний директор Національної акціонерної компанії Нафтогаз України Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

“Позиція російської сторони фактично означає, що справжні переговори (а не консультації, як зараз) фактично можливі не раніше, ніж буде отримано рішення апеляційного суду щодо Стокгольмського арбітражу. Тобто через 1-1,5 року”, - написав він.

Відео дня

За словами Вітренка, до цього часу сторони можуть лише “вивчати нові умови”.

“Якщо хтось вважає таку позицію конструктивною, то логічним наслідком має бути призупинення будівництва Північного Потоку 2 - принаймні на ті ж 1,5 року “для вивчення ситуації”, - додав він.

Нагадаємо, що президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну в разі "врегулювання" спору між Нафтогазом і Газпромом.

У Нафтогазі відповіли, що не готові змішувати переговори щодо продовження контракту на транзит газу після 2019 року й обговорення гіпотетичних мирових угод у рамках спорів у Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X