Росія запустила поїзди з краденим вугіллям через Україну - ЗМІ

1 листопада 2017, 08:18
Росія з середини жовтня почала експортні продажі вугілля, видобутого у зоні АТО, транзитом через територію України до Польщі

Про це повідомило джерело на ринку, передає ЕП.

Співрозмовник повідомив, що протягом другої декади жовтня по цій схемі з території Росії до Польщі було поставлено 45 вагонів з вугіллям (більше 3 тис. тонн антрациту).

Відео дня

За його словами, пунктом відправлення вантажу є ж/д станція Несветай (місто Новошахтинськ, РФ), з якої вагони потрапляють на прикордонну ж/д станцію Соловей (Білгородська обл., РФ) і в'їжджають на територію України через станцію Тополі (Харківська обл. ).

Надалі ці ж вагони в'їжджали з України на територію Польщі через прикордонний перехід Ізов-Хрубешов.

Відзначається, що цю інформацію підтверджують дані Російських залізниць. Повідомляється, що вагони з антрацитом зі станції Несветай в'їжджають в Україну через прикордонний перехід Соловей-Тополі. Кінцевим пунктом призначення цього вантажу є ж/д станція Ізов (Польща).

Видання також повідомляє, що російський Новошахтинськ - місто з законсервованої гірничодобувною промисловістю. Остання шахта тут була закрита більше п'яти років тому.

У 25 км від Новошахтинська знаходиться контрольно-пропускний пункт Довжанський (Луганська обл.), через який здійснюється вивезення вугілля з зони АТО в РФ. А Новошахтинськ є одним з пунктів прийому краденого донбаського вугілля.

Нагадаємо, 4 вересня, польське видання Dziennik Gazeta Prawna повідомляло, що антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницькому.

За даними видання, експортом вугілля в Польщу з окупованих територій займається фірма Doncoaltrade, зареєстрована у місті Катовіце у 2012 році. У польському державному реєстрі її головою і основним акціонером є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був так званим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості "ЛНР".

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі підтвердив, що вугілля з окупованого Донбасу було ввезене в країну. Він також заявив, що до Польщі було завезено 11 тис. тонн вугілля, або кількість, яке за добу споживає один енергетичний блок.

Пізніше міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що Польща пообіцяла заборонити покупку вугілля з окупованого Донбасу.

За даними ЗМІ, у Польщу з окупованого Донбасу вивезли близько 94 тис тонн антрациту.

Показати ще новини
Радіо NV
X