Росія запропонувала Київметрополітену мирову угоду

30 червня 2016, 14:47
Укррослізинг запропонував Київському метрополітену укласти мирову угоду в рамках господарського позову про стягнення з українського підприємства понад 2 млрд грн, передає Інтерфакс-Україна

Зазначену суму українська сторона заборгувала за лізинговими платежами за поставлені 100 вагонів.

"Укррослізинг готовий піти на поступки, які максимально врахують інтереси всіх сторін, і пропонує укласти мирову угоду з КП Київський метрополітен. У зв'язку з цим будуть сформовані та направлені пропозиції КП Київський метрополітен та міської влади Києва щодо відповідного дисконту для мирової угоди. На нашу думку, це оптимальний шлях вирішення юридичного конфлікту в правовій площині", – повідомляється в поширеній копії листа від російської сторони.

Відео дня

Згідно з документом, про своє рішення Укррослізинг вже повідомив міського голову Віталія Кличка.

"Витребування у метрополітену 100 одиниць вагонів метрополітену може поставити під загрозу транспортне сполучення міста, однак ми прагнемо уникнути цих критичних наслідків", – заявила російська сторона.

У компанії підкреслили, заборгованість продовжує зростати, так як з 100 вагонів термін оплати лізингових платежів закінчився за 86 одиниць, за решту – в 2017-2018 роках. Тому на 14 вагонів лізингові платежі будуть і далі нараховуватися, а борги Київметрополітена зростати.

У 2009 році Укррослізинг виграв тендер на поставку столичному підприємству в лізинг 100 вагонів метро протягом 2009-2014 років. Транспорт закуповувався за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Сума договорів становила 1,391 млрд грн.

У рік проведення конкурсу Мінекономіки України визнала результат тендера недійсними через невідповідності пропозицій учасників тендерної документації.

З 2010 по 2013 рік Київметрополітен отримав 100 вагонів, з яких 25 од. виробництва Крюківського вагонзаводу (Кременчук), 33 од. виробництва Вагонмаш і 42 Метровагонмаш (обидва – РФ).

У травні цього року Господарський суд Києва грунтуючись на заходах забезпечення позова Укррослізинга заарештував спірні вагони, але апеляційна інстанція скасувала цю ухвалу.

НВ Бізнес писав, що київський метрополітен опинився на межі зупинки.

Показати ще новини
Радіо NV
X