Росія з 2014 року не виконує контрактні зобов'язання – Укртрансгаз

13 вересня 2016, 11:03
У 2014 році був зафіксований найменший обсяг транзиту російського газу в Європу

Про це в інтерв'ю НВ Бізнес заявив президент українського газотранспортного оператора Укртрансгаз Ігор Прокопів.

"Найменший річний обсяг, що суперечить цьому контракту, було зафіксовано у 2014 році – 64 млрд куб. м, у наступному році він становив 67,5 млрд куб. м, і близько 75 млрд куб. м за сприятливих умов ми очікуємо в цьому році. Зараз ми працюємо за добовими заявками, у яких видно, скільки ми повинні отримати і що віддати на західному кордоні", – сказав він.

Відео дня

За його словами, в чинному транзитному контракті між Україною і Росією йдеться про гарантоване щорічне прокачування українською ГТС 110 млрд кубометрів природного газу. А базові показники транзитної роботи вітчизняної газотранспортної системи були 120 млрд куб. м в рік.

"Доволі важке спілкування з росіянами, адже у 2012 році в нас з’явився реверс, сьогодні його потужність 60 млн куб. м на добу. Зрозуміло, росіянам це не подобається, вони почали обмежувати подачу на Європу, вважаючи, що не буде можливості для здійснення реверсу, не буде надлишкового газу. Вони не виконували контракти зі своїми західними партнерами, зазнали збитків у вигляді штрафів та зниження репутації серед партнерів. Тому вони зараз намагаються виконувати ті заявки, які є", – додав Прокопів.

Раніше повідомлялося, що Укртрансгаз підписав меморандум про взаєморозуміння з операторами Греції, Болгарії і Румунії.

Нагадаємо, що на початку вересня міністр енергетики Росії звинуватив Україну у ризику зриву транзиту газу в Європу. А наприкінці серпня віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Європейський Союз готовий і адаптований до можливих форс-мажорних ситуацій в питанні поставок газу майбутньої зими.

Показати ще новини
Радіо НВ
X