Росія витісняє ОПЕК з ринку Індії - Reuters

10 травня 2017, 16:18
Закупівлі переробниками в Індії російської нафти Urals досягли історичного максимуму: з початку року вони придбали більше 1 мільйона тонн сорту і продовжують нарощувати обсяги на тлі дефіциту пропозиції від країн ОПЕК і обмежень на ввезення сировини з Ірану

Про це говорять трейдери, а також свідчать дані системи спостереження за суднами Reuters .

Як зазначає видання, Ірак і Саудівська Аравія - основні експортери нафти в Індію - скорочують постачання в травні-червні в рамках пакту ОПЕК+, тоді як відвантаження з Ірану впали через конфлікт індійських компаній з Тегераном навколо розробки газового родовища Farzad B, що змушує Делі шукати нові джерела сировини.

Відео дня

При цьому скорочення спреду Brent-Dubai, який з лютого перебуває поблизу мінімальних значень за багато років, призвело до зниження цін на сорти нафти, які котируються відносно північноморського еталону, дозволивши Індії вибирати сировину серед багатьох альтернативних сортів.

У пошуках нових джерел нафти Індія звернула увагу на Urals, близьке за якістю до багатьох близькосхідним сортам.

Індійські переробники з початку 2017 року вже купили рекордний обсяг Urals і, вважають трейдери, куплять ще. Досі поставки російського сорту до Індії носили нерегулярний характер і не перевищували 500 тис. тонн в рік.

Постачання Urals в Індію досягнуть річного піку в травні, коли, як очікується, більше 550 тис. тонн нафти Urals будуть відвантажені з Новоросійська, випливає з даних трейдерів і системи спостереження за суднами Рейтер.

Традиційно Індія закриває основні потреби в імпорті нафти за рахунок постачань з Саудівської Аравії, Іраку та Ірану. Крім того, індійські переробники купують західноафриканську нафту і сировину з Латинської Америки.

У 2016 році Індія імпортувала 215 мільйонів тонн сировини. Найбільшим постачальником стала Саудівська Аравія, другим за обсягами постачання Ірак, третім - Іран.

За словами трейдерів, переробники Індії відчувають ефект від пакту ОПЕК+, оскільки Саудівська Аравія та Ірак прагнуть зберегти попередній обсяг поставок в першу чергу в Китай і Японію, при цьому відвантаження в Індію нестабільні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X