Росія вирішила допомогти Курченку монополізувати ринок автогазу в Україні – ЗМІ

14 квітня 2017, 09:51
Український бізнесмен Сергій Курченко може стати монопольним постачальником російських зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) в Україну, пише російське видання Коммерсантъ

З травня експорт ЗВГ в Україну планується обмежити, і єдиним варіантом для російських виробників стане робота з трьома українськими трейдерами. Ці компанії, за даними джерел видання, афілійовані з Курченком.

Відео дня

11 квітня заступник міністра енергетики Кирило Молодцов провів нараду з представниками нафтогазових компаній, основною темою якого стали поставки ЗВГ з РФ в Україну. За даними декількох джерел, знайомих з ходом наради, чиновник попередив, що з 1 травня вивезення ЗВГ в Україну буде обмежено за рішенням Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК).

Однак нафтокомпаніям було повідомлено, що акредитацію ФСТЕК пройдуть три українські компанії, через які можна буде продовжувати роботу. Це Ойл Трейдінг Груп (бенефіціар, за українським реєстром, Вікторія Панаріна), ТОВ Нафтопродукт Трейдинг (належить гонконгської Silver Prime Іпс. Ltd) та ТОВ Перспектива трейд груп (власник — Світлана Глущенко).

Представники структур були присутні на нараді. При цьому, на думку чотирьох співрозмовників видання, за всіма трьома компаніями стоять український бізнесмен Сергій Курченко (який втік з України на початку 2014 року, вважався близьким до екс-президента Віктора Януковича), а також син Віктора Януковича Олександр.

Зокрема, українські ЗМІ називали бенефіціаром Silver Prime Іпс. у 2016 році Валентина Мору, заступника голови групи UMH пана Курченка. Зараз бенефіціаром гонконгської компанії є Дмитро Крикберг, член наглядової ради Одеського НПЗ в період, коли завод контролював пан Курченко.

Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках.

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну, посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Пізніше ФСТЕК з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок.

Показати ще новини
Радіо НВ
X