Росія тимчасово дозволила поставки автогазу в Україну

10 квітня 2017, 13:43
Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок

Про це повідомили кілька українських трейдерів, пише OilNews.

"Відкрито тимчасове вікно. Ми відвантажуємо газ за заявками", – розповів оператор однієї прикордонної російської ДПС.

Відео дня

В той же час не всі оператори ринку підтверджують відновлення відвантажень. "Нам відомо про одну машину, яка виїхала з Брянська (ДПС Газпромэнергосеть-Брянськ – ред.) на столичний ринок. Свій ресурс налити на заводі нам поки не вдається", – поділився інформацією крупний імпортер.

За словами учасників ринку, 12 квітня очікується офіційне роз'яснення ФСТЕК за процедурою отримання дозволів на експорт зріджених газів в Україну.

Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках.

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну, посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Відзначимо, що подібна ситуація вже виникала у вересні 2016 року. Однак, незабаром після перших затримок ця інформація не підтвердилася.

Нагадаємо, що РФ припинила постачання ДП в Україну з початку жовтня 2015 року за рішенням ФСТЕК. Після чого, короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на т. зв. товари подвійного призначення, які можуть використовуватися для військових цілях. У теж час ЗВГ прямо практично не використовується ЗСУ.

У 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис. т ЗВГ, що становить 74% всього імпорту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X