Росія розблокувала поставки автогазу в Україну

10 травня 2017, 15:27
Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) видала позитивні висновки по контрактам на поставку ЗВГ виробництва компанії Роснефть в Україну

Про це повідомило джерело в компанії Глуско Україна, пише OilNews .

"Роснефть отримала висновки ФСТЕК за цими поставками, припинені раніше поставки знову йдуть", – повідомило джерело.

Відео дня

Постачальником ЗВГ Роснефті в Україну стала компанія Proton Energy Group SA, одержувачами ресурсу в Україні – компанія Глуско Україна і ряд інших українських трейдерів.

Як зазначає видання, учасники ринку не мають інформації щодо позитивних висновків ФСТЕК за іншими контрактами на постачання російського ЗВГ в Україну. Оператори також відзначають, що російські виробники не проявляють активності зі збором необхідних документів для подання заявки на укладення ФСТЕК.

"Говорили з Лукойлом – вони не поспішають взагалі. Ні у нас документи не запитують, ні самі не збирають. Кажуть, що чекають поки [ситуація] проясниться", – повідомив один з київських трейдерів.

У той же час, ТОВ Газпромтранс, один з найбільших російських перевізників ЗВГ, розіслав своїм контрагентам лист з вимогою забезпечити наявність дозволу ФСТЕК в пакеті документів, які надаються при митному декларуванні. "У разі виникнення затримки на прикордонних станціях у зв'язку з відсутністю вищевказаного дозволу ТОВ Газпромтранс буде змушене нараховувати штраф", – йдеться у листі, копію якого має в своєму розпорядженні OilNews.

Раніше повідомлялося, що з 1 травня Росія заблокувала постачання автогазу в Україну .


Нагадаємо, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК) з 1 квітня 2017 року призупинила декларування скрапленого газу в усіх напрямках .

Раніше повідомлялося, що російські митні органи відмовляються оформляти партії скрапленого газу для постачання в Україну , посилаючись на обмеження, введені Федеральною службою з технічного та експортного контролю РФ (ФСТЕК).

Пізніше ФСТЕК з 10 квітня дала тимчасовий дозвіл на відвантаження ЗВГ на український ринок.

Відзначимо, що подібна ситуація вже виникала у вересні 2016 року. Однак, незабаром після перших затримок ця інформація не підтвердилася.

Нагадаємо, що РФ припинила постачання ДП в Україну з початку жовтня 2015 року за рішенням ФСТЕК. Після чого, короткостроково з березня по квітень 2016 року імпорт був відновлений для деяких постачальників. Раніше пояснювалося, що обмеження ФСТЕК спрямовані на т. зв. товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях. Водночас ЗВГ прямо практично не використовується ЗСУ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис. тонн ЗВГ, що становить 74% всього імпорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X