Росія різко збільшила незаконний експорт вугілля з окупованого Донбасу

11 жовтня 2017, 09:48
У вересні 2017 року з Росії було експортовано в Європу близько 208 тис. тонн вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей, що на 18% або близько 33 тис. тонн більше ніж у серпні цього року (близько 175 тис. тонн)

Про це свідчать дані РЖД і ФТС, повідомляє liga.net.

У вересні 77,8% усієї контрабанди, або 161,4 тис. тонн, довелося на чотири російські фірми: Компанію Газ-Альянс, Петролеум капітал (обидві підконтрольні олігархові-втікачу Сергію Курченко), ТД Антрацит і Російська антрацит.

Відео дня

При цьому, як повідомив виданню один з російських вугільних трейдерів, у серпні-вересні експорт вугілля, в тому числі вивезеного з Донбасу, з портів на півдні Росії був утруднений через обмеження, наведених Російськими залізницями.

"Зараз пріоритет віддається потягам з матеріалами для будівництва Керченського мосту. Тому в Ростові спостерігалося значне скупчення вагонів з вугіллям і були затримки з відвантаженням на експорт", - пояснив він.

З липня ряд великих компаній, які займаються вивезенням вугілля з окупованих районів Донбасу, припинили оформляти такі поставки в російських митних органах. У зв'язку з цим відстежити потоки вугілля на неконтрольованої українською владою кордоні з Росією складно.

Наприклад, Компанія Газ-Альянс і Внешторгсервіс (контролює шахти ДТЕК в ОРДЛО) не проходять як імпортери антрациту з окупованих територій України, як було раніше. При цьому згідно з експортним накладним Федеральної митної служби, Компанія Газ-Альянс у вересні поставила за кордон через АТ РЖД Логістика понад 82 тис. тонн вугілля-антрациту "невідомого походження".

Російські трейдери продовжують оформляти більшість експортних поставок контрабандного вугілля через офшорні компанії без вказівки країни призначення.

Серед таких компаній - Coal trade antrahcit LLP, Gregol Limited (Великобританія, обидві контролюються братами Олександром та Сергієм Мельничуком), Сarbon&natural resources corp Limited, Altercom Limited, Yorkland Merchants limited (всі - Гонконг), Bornholm Inter LP.

Нагадаємо, що в березні через кордон в Росію ввезли понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Пізніше, Росія офіційно визнала вивезення і почала активно закуповувати вугілля з окупованого Донбасу.

У липні 2017 року через Росії експортували в країни Європи близько 267 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Раніше також повідомлялося про те, що Росія збільшила нелегальний продаж вугілля з окупованого Донбасу. Бойовики надсилають до Росії близько 1 млн т вугілля щомісяця через окуповані території України.

Показати ще новини
Радіо NV
X