Росія просить у ЄС схвалення на будівництво газопроводу в обхід України

9 лютого 2017, 11:40
Російська сторона не має наміру будувати другу нитку Турецького потоку в Європу в умовах відсутності гарантій і схвалення від Єврокомісії

"Зараз наосліп, звичайно, ніхто нічого будувати не буде, тому що це пов'язано з певними збитками. І залежати від якихось забаганок, політизованих рішень з серйозними ризиками зараз ніхто собі не дозволить", - сказав, відповідаючи на відповідне питання, в інтерв'ю Інтерфаксу директор четвертого європейського департаменту МЗС РФ Олександр Боцан-Харченко.

Відео дня

Він зазначив, що "позиція Єврокомісії має принципове значення".

"У нас є проект Турецький потік, по якому пройдені всі процедури узгодження, і сторони вже приступили до його реалізації. Це одна частина, яка відноситься безпосередньо до Туреччини, та інша, яка має перспективу безперебійного, необхідного Південній і всій іншій Європі газопостачання", - зазначив Боцан-Харченко.

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін підписав закон про ратифікацію угоди з Туреччиною по газопроводу Турецький потік.


Росія і Туреччина 10 жовтня минулого року підписали міжурядову угоду за проектом. Документ передбачає будівництво двох гілок магістрального газопроводу по дну Чорного моря потужністю 15,75 млрд кубометрів газу кожна. Одна нитка передбачена для поставок газу безпосередньо на турецький ринок, інша - для поставок газу транзитом через Туреччину в європейські країни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X