Росія просить своїх олігархів допомогти захопленим підприємствам Донбасу - ЗМІ

15 березня 2017, 14:30
Уряд РФ рекомендував російським металургійним холдингам розглянути можливість поставок залізної руди на підприємства "ДНР" і "ЛНР", які залишилися без сировини, повідомляє РБК

На початку березня заступник голови російського уряду Дмитро Козак провів зустріч з представниками промислових груп, розповіло агентству джерело на металургійному ринку. Зокрема, на неї були запрошені представники холдингів Металоінвест Алішера Усманова і Северсталь Олексія Мордашова. На зустрічі обговорювалися поставки залізної руди на підприємства "самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР і ЛНР)".

Відео дня

"Компанії висловили готовність почати постачання на підприємства республіки найближчим часом", - додало джерело.

Інший співрозмовник агентства, близький до одного з холдингів, підтвердив, що нарада відбулася, а її учасникам було запропоновано звернути увагу на новий ринок збуту".

Потреба Єнакіївського і Макіївського заводів (розташовані на території "ДНР") становить близько 2,6 млн т руди; Алчевського меткомбінату (розташований в "ЛНР") - ще 1,6 млн т, оцінює аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій. Ще один споживач руди — завод Донецьксталь — був недозавантажений весь минулий рік і закупив лише кілька десятків тисяч тонн руди, додає Паращій.

Северсталь у 2016 році відвантажила споживачам 14,9 млн т залізорудної сировини. Найбільший у Росії постачальник залізної руди Металоінвест у 2016 році виробив 40,7 млн т сировини.

"Те, що бажання російських компаній [постачати залізну руду донецьким підприємствам] є, — це очевидна річ. А ось обговорювати це публічно поки рано", - заявив агентству так званий "повноважний представник ЛНР" у Мінській групі Владислав Дайнего у відповідь на питання про можливі домовленості з компаніями Металоінвест і Северсталь щодо постачання залізної руди.

Логістичних проблем з поставками залізної руди з Росії у неконтрольовані Києвом території виникнути не повинно, вважає директор корпоративних рейтингів АКРА Максим Худалов. Є мінімум три гілки залізниці, які пов'язують "ДНР" і "ЛНР" з Росією та перебувають під їхнім контролем, нагадав він.

Трейдери скористаються важким становищем підприємств "ДНР" і "ЛНР" і збільшать вартість руди, але з урахуванням невеликих відстаней до основних родовищ Металоінвесту, ціна буде прийнятною, вважає Худалов. На його думку, найбільш вдало з точки зору логістики до "ДНР" і "ЛНР" розташовані залізорудні комбінати Металоінвесту (Михайлівський і Лебединський ГЗК), НЛМК і групи Кокс.

Представник НЛМК відмовився від коментарів, але уточнив, що всю свою руду використовує на своїх підприємствах.

Постачання російських промисловців компаніям в "ДНР" і "ЛНР" ускладнюються ризиками санкцій, вважає Худалов. "Компанії мають іноземні активи і зобов'язання, а зважаючи на високий рівень протекціонізму на сталевому ринку Європи і США, місцеві виробники обов'язково скористаються можливістю заборонити поставки з Росії під будь-яким приводом", - упевнений він.

Найбільш вірогідним варіантом Худалов бачить використання дрібних трейдерів, які б закуповували партії руди на підприємствах Росії та самостійно відправляли її підприємствам "ДНР" і "ЛНР".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X