Росія пропонує Україні відмовитися від штрафу в $6,4 млрд в обмін на газ – ЗМІ

9 грудня 2016, 09:49
Сьогодні після більш ніж річної паузи у Брюсселі поновляться тристоронні переговори щодо газу між Росією, Україною і ЄС. Україна готова повернутися до закупівель російського газу за умови відмови Газпрому від контрактної умови take-or-pay, пише КоммерсантЪ

Росія має намір вимагати відповідних поступок, наприклад, відмови Києва від антимонопольного штрафу в розмірі $6,4 млрд, накладеного на Газпром.

Для ЄС, як підтвердив вчора віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, мета переговорів буде полягати "в забезпеченні передбачуваності і стабільності постачань газу під час зимового сезону".

Відео дня

За даними видання, на переговорах з ЄК російська сторона вказує на те, що, враховуючи більш холодну зиму, піки споживання в січні-лютому в Україні можуть бути такі, що перевищують технічні можливості відбору з ПСГ. Рішенням могла б стати закупівля 1,5-4 млрд кубометрів газу у Газпрому.

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв в останні два місяці не раз говорив, що компанія готова купувати газ в РФ за умови підписання додаткової угоди до контракту з Газпромом, яка б скасувала принцип take-or-pay.

При цьому, за словами джерел, російська сторона має намір в обмін на підписання додаткової угоди вимагати відповідних поступок. Зокрема, може бути порушено питання про скасування штрафу на $6,4 млрд, який Антимонопольний комітет України виписав Газпрому за порушення на ринку транзиту через Україну.

Видання зазначає, що Газпром не готовий надавати Україні знижку, так як вже зараз ціна російського газу нижче, ніж поставок з ЄС, - приблизно $182 проти $244 за 1 тис. кубометрів (з урахуванням доставки до кордону України).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X